Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria
COOLTURALNA ŚRODA

Literackie Spotkanie z Anną Nisiewicz: Minio Mamka i przygoda

Dla Dzieci
Wykład / Panel dyskusyjny
Opis wydarzenia

Zapraszamy na literackie spotkanie z autorką Anną Nisiewicz! Przygody Minio Mamki ożyją na naszych oczach, a dzieci będą miały okazję zadać pytania i poznać sekrety twórczości pisarki. To nie tylko okazja do spotkania z autorką, ale także inspirująca podróż do świata literatury. Przyjdź i odkryj magiczny świat książek razem z nami.

Licytacje antyków

Kiedy?
🕒 18:00
📅 30 lipca 2024
Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii i wyjątkowych przedmiotów na naszą licytację antyków.

Nie przegapcie okazji, aby wzbogacić swoją kolekcję o wyjątkowe antyki i unikatowe skarby. Przyjdźcie i zanurzcie się w atmosferze pełnej pasji do sztuki i historii.

Podczas licytacji będą mieli Państwo okazję nabyć unikatowe przedmioty, w tym starannie odrestaurowane meble, wyjątkową porcelanę oraz unikatowe obiekty w stylu vintage. Każdy z tych przedmiotów kryje w sobie niezwykłą historię, którą mogą Państwo odkryć i uczynić częścią swojego domu.

KONCERTY POD GWIAZDAMI

Flirt z operą i nie tylko…

Muzyka
Kiedy?
🕒 19:00
📅 30 lipca 2024
Opis wydarzenia

Cykl ,,Koncerty pod Gwiazdami” to już znane i lubiane przez Was wydarzenie. Poruszamy się w stylistyce operetkowo-klasycznej.

Fascynacja operą sięga dawnych wieków – to także zasługa fenomenalnych głosów, niezwykłych osobowości. Dzisiaj opera to może już nie tak modna sztuka, ale przecież wciąż jest młoda, a swoją legendą potrafi zainteresować. Zabrzmią słynne arie, które zachwycają nie tylko pięknem melodii, ale także efektownym popisem solistów.

Magdalena Czerwińska – sopran, Kamil Pękala – baryton, Karolina Vallo – Sutt  – skrzypce, Emilia Grażyńska – fortepian, Barbara Żurowska – Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu.

KINO LETNIE

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Rozrywka
Kino
Kiedy?
🕒 21:00
📅 30 lipca 2024
Opis wydarzenia

Kino Letnie to cykliczne spotkania przy dobrym kinie z widokiem na Motławę. Specjalnie wyselekcjonowane tytuły filmowe, leżaki i dobre jedzenie.

Dzisiejsza propozycja to: ,,Nieznośny ciężar wielkiego talentu”,

reż. Tom Gormican / USA 2022 / 105 min.

projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

Organizator:
Partner:
Zielony Salonik - strefa seniora

Warto tu być!

Rozrywka
Sport
Warsztaty
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Świetnie spędź czas w Zielonym Saloniku na Strefie Seniora! Weź udział w plenerze malarskim, zagraj w gry planszowe i gry integracyjne organizowane z CPSiS, potrenuj pamięć wraz z SeniorMind, wzbogać wiedzę o usługach socjalnych i zdrowiu fizycznym z Fundacją Parkowisko. Warto tu być!

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

KULTURALNA ŚRODA

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Taniec
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Zanurz się w świat teatru, sztuki i nauki! Występy teatralne, eksperymenty naukowe i niezwykłe opowieści – to wszystko czeka na Ciebie!

W programie:
17.00 Tajemnicze ekspedycje z AmberSky: warsztaty tworzenia amuletów z bursztynem
18.30 Animacje: Taneczna podróż przez kontynenty

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
KULTURALNE ŚRODY

Spektakl: Czerwony Kapturek

Dla Dzieci
Teatr
Opis wydarzenia

Czy baśń o Czerwonym Kapturku będzie nadal aktualna za dwieście lat? I jak wyglądałby wtedy świat, w którym żyją bohaterowie? Pochodzący z Chile wszechstronny artysta David Zuazola, aktor-lalkarz, scenograf i dramaturg, przenosi akcję baśni w przyszłość, kiedy na wyniszczonej Ziemi mieszkają ostatni ludzie i dziwne stwory narodzone ze śmieci i zanieczyszczeń. Czerwony Kapturek jest ostatnią dziewczynką urodzoną na Ziemi – czy uda jej się przetrwać i zmienić losy świata?

Grupa wiekowa: 4-10 lat
Czas trwania: 55 min

Organizator:

JARMARKOWE KARAOKE

Muzyka
Rozrywka
Kiedy?
🕒 17:00
do 20:00
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Przez 3 godziny scena jarmarkowa jest Wasza!

Zapraszamy wszystkich wielbicieli śpiewania i dobrej zabawy. Przygotowaliśmy dla Was wiele polskich i zagranicznych utworów. Śpiewaj sam lub z przyjaciółmi.
Muzyka łączy!

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.