Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria
FOOTBALL FILM FESTIVAL

Przegląd filmów konkursowych

Sport
Kino
Kiedy?
🕒 17:30
do 20:10
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

3. edycja Football Film Festival – konkursowego przeglądu najlepszych krajowych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej o tematyce piłkarskiej – po raz pierwszy zagości na Jarmarku św. Dominika, wzbogacając jego ofertę kulturalną. Projekcie konkursowe zaplanowano na dużym ekranie.

Filmy konkursowe:
17:30 Okoń – moja droga / reż. Piotr Łuczak (159:00 min.)

Organizator:

Warsztaty Lifestylowe dla rodziców

Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 18:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Odkryj nowe pomysły na zdrowy i zrównoważony styl życia podczas naszych warsztatów lifestylowych. To doskonała okazja, aby rodzice zdobyli inspirację i praktyczne porady od ekspertów. Dowiedz się, jak wprowadzać pozytywne zmiany w codziennym życiu rodziny. Dołącz do nas i zainspiruj się nowymi trendami i zdrowymi nawykami a my w tym czasie zajmiemy się Waszymi dzieciakami.

JAZZ NA WYSPIE

Hałvva X Ńoko

Muzyka
Kiedy?
🕒 20:15
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Hałvva to duet Kamila Piotrowicza i Jacka Prościńskiego, znanych ze sceny muzyki improwizowanej i elektronicznej. W grudniu 2022 roku rozpoczęli intensywną współpracę z francuskim trębaczem Timothée Quost. Ich wspólny i już wyprzedany album }}}} został wydany 29 września 2023 roku w angielskim labelu Waxing Crescent Records.

Kamil Piotrowicz – fortepian/syntezatory/elektronika, Jacek Prościński – perkusja/elektronika

Ńoko w intrygujący sposób łączy nowoczesną elektronikę z dark jazzem i psychodelicznym metalem. Muzyka zespołu powstaje podczas sesji improwizacji, gdzie kreatywność katalizowana jest pełnym energii, spontanicznym aktem wykonywania muzyki bez założeń i bez ograniczeń. Album “Aurora” to zapis jednej z tych improwizowanych sesji, zawierający osiem energetycznych kompozycji, tworzących zwięzłą całość.

Dawid Lipka – trąbka; Michał Jan Ciesielski – saksofon / syntezator; Maciej Sadowski  – kontrabas, moog; Tomasz Koper – perkusja

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Organizator:
Zielony Salonik - strefa seniora

Zdrowy ruch

Rozrywka
Sport
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Spędź czas aktywnie w letnim klimacie! Weź udział w sportowych warsztatach z Fundacją KOLEKTYW i zatańcz zumbę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Tutaj nauczysz się tańca country, poćwiczysz gimnastykę i posłuchasz lekcji “Ruch a praca mózgu” z SeniorMind.

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

PODRÓŻNICZA FIESTA Z DOMINIKIEM

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Przygotuj się na podróż przez świat! Poznajmy tradycje, legendy i ciekawostki z różnych zakątków globu! Czy jesteście gotowi na niesamowite przygody?

W programie:
Tajemnicze Ekspedycje z AmberSky:
17.30 Warsztaty mydlarskie
19.00 Warsztaty dekorowania toreb

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
Uroczystość św. Dominika

Odpust ku czci św. Dominika

Gdzie?
📍 Kościół Dominikanów
Kiedy?
🕒 12:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

W imieniu ojców Dominikanów zapraszamy na mszę świętą w Kościele Dominikanów (ul. Świętojańska 72).

Zdrowy ruch

Zumba

Sport
Taniec
Kiedy?
🕒 13:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na Zumbę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.
Zumba to dynamiczny taniec fitness, który łączy elementy różnych stylów tańca latynoskiego, takich jak salsa, merengue, cumbia i reggaeton, z elementami fitnessu. Powstała w latach 90.

Dla kogo? Dla każdego! Niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, Zumba to idealna forma aktywności, która łączy ludzi i daje mnóstwo radości. Współpracując z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, gwarantujemy profesjonalne prowadzenie zajęć oraz bezpieczne warunki do ćwiczeń. Przyjdź i przekonaj się, jak wiele radości może dać taniec! Do zobaczenia na parkiecie!

KOLOROWO - PLENEROWO

BAJKOWISKO: Morskie Opowieści

Dla Dzieci
Teatr
Kiedy?
🕒 14:30
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

BAJKOWISKO – to wyjątkowa, kształtująca wrażliwość artystyczną forma rodzinnego spędzania wakacyjnego czasu w świecie zabawy, śmiechu, przygody i teatru.

Zaczynamy od Hyde Parku, podczas którego dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, oratorskie, zręcznościowe i wiele, wiele innych. Następne półtorej godziny, to warsztaty tematyczne, konkursy, zabawy, śpiewanki i tańce. Na koniec spotkania widzowie mają okazję delektować się spektaklem teatralnym, który rozpocznie się o godzinie 16.00.

Dzisiejszy spektakl to:
„Morskie Opowieści”
wyk. Teatr Katarynka

Na Bajkowisko zaprasza partner wydarzenia: Kino Helios.

Partner:
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.