Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria
Harmonia między duchem a ciałem

W świecie dźwięku i spokoju – koncert na misach tybetańskich

Muzyka
Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 17:00
do 19:00
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Podróż do harmonii dźwięków i wewnętrznego spokoju. Odkryj przestrzeń, w której dźwięk staje się narzędziem relaksacji, a każda wibracja niesie ze sobą głębię odprężenia. Sławomir Bogacki zagra na misach tybetańskich, uprzednio opowie o nich i o ich misji. Przeniesie Was dźwiękami do relaksacji, a na koniec przeprowadzi warsztaty.

Organizator:
JAZZ NA WYSPIE

ANNA JOPEK I JAKUB KLEMENSIEWICZ X TEO OLTER QUINTET

Muzyka
Kiedy?
🕒 19:45
📅 31 lipca 2024
Opis wydarzenia

Anna Jopek i Jakub Klemensiewicz to duet młodych artystów, który tworzy autorski materiał oparty na muzyce improwizowanej w połączeniu z muzyką impresjonistyczną, klasyczną i polską muzyką ludową. W 2022 wydali debiutancki album “Insight”, który był nominowany do Fryderyków, są laureatami konkursów Jazz Nad Odrą we Wrocławiu oraz Jazz Juniors; wyróżnieni w konkursie JAZZiNSPIRACJE i Young Crocus Jazz Contest podczas Krokus Jazz Festival.

Anna Jopek – piano; Jakub Klemensiewicz – saksofon sopranowy i klarnet

Podstawą brzmienia Teo Olter Quintet są dwie linie basowe dopełniające się rytmicznie i kolorystycznie, które pozostałym muzykom na granie otwartych struktur i improwizację bez utraty siły groovu i rytmu budującego kompozycję. Kompozycje na ich debiutanckim albumie „In Pursuit of Happiness” z 2024 roku łączą precyzyjnie skonstruowane subtelne pomysły z nieokiełznaną energią improwizacji, napędzającą kolejne obroty formy i dialogi między instrumentami.

Teo Olter – perkusja; Kamila Drabek – kontrabas; Tymek Bryndal – gitara basowa; Tadeusz Cieślak – saksofon; Aleksander Żurowski – piano

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Organizator:
Zielony Salonik - strefa seniora

Zdrowy ruch

Rozrywka
Sport
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Spędź czas aktywnie w letnim klimacie! Weź udział w sportowych warsztatach z Fundacją KOLEKTYW i zatańcz zumbę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Tutaj nauczysz się tańca i poćwiczysz gimnastykę.

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

PODRÓŻNICZA FIESTA Z DOMINIKIEM

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Przygotuj się na podróż przez świat! Poznajmy tradycje, legendy i ciekawostki z różnych zakątków globu! Czy jesteście gotowi na niesamowite przygody?

W programie:
Tajemnicze Ekspedycje z AmberSky:
14.00 Warsztaty mydlarskie
16.00 Warsztaty tworzenia dzikich zwierząt
19.00 Zmalujmy coś razem – tworzenie wielkiego kolażu

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
KULTURALNE ŚRODY

Spektakl: Czerwony Kapturek

Dla Dzieci
Teatr
Kiedy?
🕒 13:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Czy baśń o Czerwonym Kapturku będzie nadal aktualna za dwieście lat? I jak wyglądałby wtedy świat, w którym żyją bohaterowie? Pochodzący z Chile wszechstronny artysta David Zuazola, aktor-lalkarz, scenograf i dramaturg, przenosi akcję baśni w przyszłość, kiedy na wyniszczonej Ziemi mieszkają ostatni ludzie i dziwne stwory narodzone ze śmieci i zanieczyszczeń. Czerwony Kapturek jest ostatnią dziewczynką urodzoną na Ziemi – czy uda jej się przetrwać i zmienić losy świata?

Grupa wiekowa: 4-10 lat
Czas trwania: 55 min

Organizator:
Zdrowy ruch

Zumba

Sport
Taniec
Kiedy?
🕒 13:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na Zumbę z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.
Zumba to dynamiczny taniec fitness, który łączy elementy różnych stylów tańca latynoskiego, takich jak salsa, merengue, cumbia i reggaeton, z elementami fitnessu. Powstała w latach 90.

Dla kogo? Dla każdego! Niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, Zumba to idealna forma aktywności, która łączy ludzi i daje mnóstwo radości. Współpracując z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, gwarantujemy profesjonalne prowadzenie zajęć oraz bezpieczne warunki do ćwiczeń. Przyjdź i przekonaj się, jak wiele radości może dać taniec! Do zobaczenia na parkiecie!

Jarmarkowa Kuźnia Talentów

Muzyka
Kiedy?
🕒 17:00
do 20:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Zapraszamy zdolnych, gdańskich wokalistów do walki o nagrodę Złote Pianie 2024. Wokaliści będą mieli okazję zaśpiewać na naszej scenie z bandem i zaprezentować swoje umiejętności.
Niech wygra najlepszy!

TUBICINATORES GEDANENSES + CARILLON

Turmmusik – Muzyka z Gdańskich Wież

Muzyka
Gdzie?
📍 Gdańskie Wieże
Kiedy?
🕒 17:30
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Na trzech gdańskich wieżach zagra zespół Tubicinatores Gedanseses – na dwóch z nich z towarzyszeniem carillonów. Podczas 20-minutowych koncertów wykonane zostaną dawne utwory z repertuaru gdańskiego i europejskiego. Artyści – poza oczywiście carillonistką – zagrają na instrumentach historycznych – trąbkach naturalnych i perkusji. Muzycy będą ubrani w kostiumy z epoki, a przejściom między wieżami towarzyszyć będzie kilkuosobowa grupa rekonstrukcyjna odzwierciedlająca mieszczańskie postaci z XVIII wieku. Krzykacz miejski będzie zapraszał przechodniów na koncerty, opowiadając o ich tradycji.

godz. 17.30 – wieża kościoła św. Katarzyny
godz. 18.45 – wieża kościoła św. Jana
godz. 20.00 – Ratusz Głównego Miasta

Tubicinatores Gedanenses: Paweł Hulisz, Piotr Kowalkowski, Filip Pysz, Artur Elert – trąbki historyczne, Paweł Szewczyk – bęben,
Carillon: Monika Kaźmierczak

Koncerty zostały dofinansowane przez Miasto Gdańsk.

Organizator:
Polskie Stowarzyszenie Carillonowe, Miasto Gdańsk, Tubicinatores Gedanenses
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.