Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria

Licytacje antyków

Kiedy?
🕒 18:00
📅 6 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii i wyjątkowych przedmiotów na naszą licytację antyków.

Nie przegapcie okazji, aby wzbogacić swoją kolekcję o wyjątkowe antyki i unikatowe skarby. Przyjdźcie i zanurzcie się w atmosferze pełnej pasji do sztuki i historii.

Podczas licytacji będą mieli Państwo okazję nabyć unikatowe przedmioty, w tym starannie odrestaurowane meble, wyjątkową porcelanę oraz unikatowe obiekty w stylu vintage. Każdy z tych przedmiotów kryje w sobie niezwykłą historię, którą mogą Państwo odkryć i uczynić częścią swojego domu.

KONCERTY POD GWIAZDAMI

Muzyka bez zmarszczek

Muzyka
Kiedy?
🕒 19:00
📅 6 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Cykl ,,Koncerty pod Gwiazdami” to już znane i lubiane przez Was wydarzenie. Poruszamy się w stylistyce operetkowo-klasycznej.

Wraz z muzyką przeniesiemy się w lata 20 i 30 ubiegłego stulecia – w świat automobilów i muzyki, która zachowa żywotność i świeżość, po prostu jest dobra. Interesujące interpretacje, kreatywność, ciekawe aranżacje w pełni zaspokoją naszą tęsknotę za pięknem dawnych lat. Na chwilę zatrzymamy się w klimacie muzyki Edit Piaf.

Julia Iwaszkiewicz – sopran, Zespół Rodzinny „Familia” w składzie Elżbieta Piskorska i Jej córki Alicja i Joanna, Maciej Kacprzak – akordeon, Bartłomiej Sutt – instrumenty perkusyjne, Emilia Grażyńska – fortepian, Barbara Żurowska – Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu.

Piłkarskie Kino Letnie

Diego Maradona

Sport
Kino
Kiedy?
🕒 20:00
do 22:15
📅 6 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Pokaz filmu dokumentalnego w ramach 3. edycji Film Football Festiwal.

Diego Maradona – w roli głównej: Diego Armando Maradona / reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2019 (130:00 min.)

Organizator:
Zielony Salonik - strefa seniora

Warto tu być!

Rozrywka
Wykład / Panel dyskusyjny
Teatr
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Świetnie spędź czas w Zielonym Saloniku na Strefie Seniora! Weź udział w grach planszowych, brydż i bingo, zobacz spektakl motywacyjny, wzbogać wiedzę o zdrowiu psychicznym z Fundacją Parkowisko. Warto tu być!

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

KULTURALNA ŚRODA

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Zanurz się w świat teatru, sztuki i nauki! Występy teatralne, eksperymenty naukowe i niezwykłe opowieści – to wszystko czeka na Ciebie!

W programie:
19.00 Tajemnicze ekspedycje z AmberSky: warsztaty tworzenia amuletów z bursztynem

Zdrowa Przygoda

Dla Dzieci
Rozrywka
Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 12:00
do 14:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Przyjdź na warsztaty organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i dowiedz się, jak dbać o zdrowie w zabawny i angażujący sposób. Czekają na Ciebie ciekawe zajęcia i wiele zdrowych niespodzianek! Naucz się, jak zachować zdrowie na co dzień, poprzez interaktywne i edukacyjne aktywności. Zdrowie może być fascynującą przygodą!

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
KOLOROWO - PLENEROWO

BAJKOWISKO: Księżniczka Rosa i Klimek

Dla Dzieci
Teatr
Kiedy?
🕒 14:30
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

BAJKOWISKO – to wyjątkowa, kształtująca wrażliwość artystyczną forma rodzinnego spędzania wakacyjnego czasu w świecie zabawy, śmiechu, przygody i teatru.

Zaczynamy od Hyde Parku, podczas którego dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, oratorskie, zręcznościowe i wiele, wiele innych. Następne półtorej godziny, to warsztaty tematyczne, konkursy, zabawy, śpiewanki i tańce. Na koniec spotkania widzowie mają okazję delektować się spektaklem teatralnym, który rozpocznie się o godzinie 16.00.

Dzisiejszy spektakl to:
„Księżniczka Rosa i Klimek”
wyk. Teatr Katarynka

Na Bajkowisko zaprasza partner wydarzenia: Kino Helios.

Partner:

Jarmarkowe Karaoke

Muzyka
Rozrywka
Kiedy?
🕒 17:00
do 20:00
📅 7 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Przez 3 godziny scena jarmarkowa jest Wasza!

Zapraszamy wszystkich wielbicieli śpiewania i dobrej zabawy. Przygotowaliśmy dla Was wiele polskich i zagranicznych utworów. Śpiewaj sam lub z przyjaciółmi.
Muzyka łączy!

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.