Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria
Muzyczna Strefa Retro

The Surfers

Muzyka
Kiedy?
🕒 18:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wkraczając w świat The Surfers, otwierasz drzwi do niekończącego się lata, gdzie słońce zawsze świeci, a dźwięk fal i melodyjny gitarowy riff to codzienność. Ten zespół z Gdańska to nie tylko grupa wspaniałych muzyków, ale prawdziwi czarodzieje czasu, którzy każdym akordem i strofą przenoszą nas prosto do złotej ery surfingu, hot rodów i rock’n’rolla. Ich repertuar, to perfekcyjna mieszanka klasycznych hitów lat 60., nostalgicznych melodii z kultowych filmów polskich i zagranicznych oraz autorskich utworów, które razem tworzą wybuchową mieszankę tanecznego entuzjazmu.
Z dbałością o każdy detal, The Surfers odtwarzają brzmienia epoki, używając vintage’owych instrumentów, które nie tylko dźwięczą autentycznością, ale też są wizualnym symbolem ich muzyki. Zespół wygląda, brzmi, gra jak żywcem wyjęty z najlepszego beach party lat 60. – ich stylizacje są dokładnym odzwierciedleniem tamtych czasów!

Kacper Kwiatkowski – perkusja, Sławomir Nowak – gitara basowa, Igor Kielar – gitara rytmiczna, Igor Jeziak – gitara solowa, wokal

Seniorki Czytają

Opowieści Pomorza

Dla Dzieci
Rozrywka
Teatr
Kiedy?
🕒 18:00
📅 1 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dołącz do naszych spotkań z seniorami, którzy przeniosą dzieci w magiczny świat opowieści z Pomorza. Te wyjątkowe czytania to okazja do odkrycia lokalnych legend i historii w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Spotkaj się z doświadczonymi opowiadaczami, którzy wciągną Cię w fascynujące historie. To idealna okazja, aby spędzić czas w towarzystwie bajek i legend.

Zielony Salonik - strefa seniora

Dzień Hobby

Rozrywka
Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Zapraszamy do podzielenia się miłymi wspomnieniami z podróży dalekiej i bliskiej w Zielonym Saloniku na Strefie Seniora. Będziemy się wymieniać międzykulturowymi doświadczeniami i ciekawymi historiami, wszystkich chętnych również zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej.

ŚWIĘTO EKONOMII SPOŁECZNEJ

Muzyka
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 10:00
do 20:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Już po raz drugi spotkamy się na Skwerze Heweliusza podczas Jarmarku Św. Dominika, w ramach największego wydarzenia sektora ekonomii społecznej na Pomorzu! Celem Święta Pomorskiej Ekonomii Społecznej jest promocja szeroko rozumianej ekonomii społecznej, która najprościej ujmując, oznacza prowadzenie działalności gospodarczej łączącej cele ekonomiczne (zarobek) i społeczne (pomaga zapobiegać wykluczeniu).
Wydarzenie stanowić będzie znakomitą okazję nie tylko do poznania różnych organizacji z sektora i zaznajomienia się z ich działalnością, ale również bezpośredniego wsparcia.

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
Wydarzenie Charytatywno-Edukacyjne pod AmberSky

Koło Życia

Działania społeczne
Kiedy?
🕒 10:00
do 14:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

2 sierpnia przy kole widokowym AmberSky odbędzie się wydarzenie „Koło Życia”. To działanie edukacyjno-charytatywne, podczas którego prowadzona jest zbiórka krwi we współpracy z RCkiK w Gdańsku. Dodatkowo organizowane są działania edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy i zdrowego stylu życia.
AmberSky zaprasza na pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych, którzy przekażą nieocenioną wiedzę na temat podstawowych technik ratunkowych. Dodatkowo, przygotowany zostanie tor przeszkód, który pozwoli sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, a dla najsprawniejszych uczestników przewidziana jest wyjątkowa nagroda – wielki pluszowy miś. Nie zabraknie także porad od trenera personalnego, który podzieli się wskazówkami na temat poprawnego wykonywania ćwiczeń i dbania o formę fizyczną.
Każdy, kto zdecyduje się oddać krew, otrzyma darmowy bilet na przejazd kołem widokowym AmberSky, „Koło Życia” to nie tylko możliwość pomocy innym, ale także okazja do zdobycia cennych umiejętności i spędzenia dnia w inspirującej atmosferze.

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

PIĄTKOWE TAŃCE I HULAŃCE

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Czas na prawdziwe emocje i niezwykłe atrakcje! Wykrzyknik zaprasza na szalone animacje, gry, konkursy i wiele więcej! To dopiero początek weekendowych przygód!

W programie:
15.00 Warsztat: prasowane totemy z Domanikiem i Artemusem
17.00 Zagadki Sfinksa: wyprawa w nieznane
19.00 Festiwal Kolorów

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
KONKURS

GRAND PRIX JARMARKU „DOBRE JADŁO”

Rozrywka
Jedzenie
Kiedy?
🕒 13:00
do 17:30
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Przygotujcie się na prawdziwe emocje i kulinarne zmagania podczas naszego konkursu gastronomicznego! Wystawcy Jarmarku staną do walki o prestiżową nagrodę Grand Prix w kategorii Dobre Jadło. Profesjonalne jury, złożone z doświadczonych smakoszy przyjrzy się każdemu daniu z największą uwagą. Będą brać pod lupę nie tylko smak, ale także historię dania i jego estetyczny wygląd. To wyjątkowa okazja, by poznać najbardziej kreatywne i wykwintne smaki, jakie oferuje kuchnia regionalna!

Święto Kociewia

Korowód Kociewski

Rozrywka
Gdzie?
📍 Brama Zielona
Kiedy?
🕒 16:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Barwny przemarsz mieszkańców Kociewia, którzy śpiewem i tańcem zapraszają przechodniów do wspólnej zabawny. Jest to unikatowy element ŚWIĘTA KOCIEWIA, a także Jarmarku św. Dominika. Muzyka kociewska oraz uliczne tańce w barwnych kociewskich strojach ukazują Kociewie jako ciekawy region, który ze swoją ofertą kulturalną wychodzi do Gdańszczan i pozwala przyłączyć się do świętowania. Korowód Kociewski i zawsze spotyka się z ogromnym zainteresowaniem przechodniów i turystów. Z roku na rok grono maszerujących powiększa się, są to przede wszystkim mieszkańcy Pomorza, którzy określają siebie Przyjaciółmi Kociewia. Dołączysz i Ty?

Trasa korowodu: Start: Brama Zielona – Długi Targ – ul. Długa – ul. Tkacka – ul. Św. Ducha – Targ Drzewny – ul. Kowalska – ul. Korzenna – Plac Heweliusza

Po korowodzie zapraszamy na: Wernisaż wystawy Kociewie ART o godz. 18.00 (Ratusz Staromiejski ul. Korzenna 33/35) oraz Kociewski Wieczór Jazzowy o godz. 19.30.

org. Powiat Starogardzki, Powiat Tczewski, Powiat Świecki i Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie.

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.