Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria

Premiera powieści Małgorzaty Sidz „Garbate lato”

Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 15:00
do 16:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Małgorzata Sidz zabiera nas w podróż do przeszłości. Mazurskie Olecko latem 1999 roku staje się scenerią wakacyjnych przygód, dziewczyńskich wzruszeń i doświadczeń właściwych wkraczaniu w dorosłość. „Garbate lato” to świetnie napisana powieść o zniewalającym czarze amerykańskich seriali, popkulturowych idolach nastolatków, o nieśpiesznym życiu miasteczka na polskiej prowincji ostatniej dekady XX wieku.
Małgorzata Sidz to pisarka, dziennikarka i globtroterka, autorka uznanych reportaży: „Mądre matki, dobre żony. Kobiety w Korei Południowej”; „Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii”.

Prowadzenie: Aleksandra Woźniak-Marchewka. Sprzedaż książki pod sceną w godz. 14:00-17:00

Organizator:

Jarmarkowa Kuźnia Talentów

Muzyka
Kiedy?
🕒 17:00
do 20:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Zapraszamy zdolnych, gdańskich wokalistów do walki o nagrodę Złote Pianie 2024. Wokaliści będą mieli okazję zaśpiewać na naszej scenie z bandem i zaprezentować swoje umiejętności.
Niech wygra najlepszy!

Oko w oko z Afryką

Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 17:00
do 19:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Spotkanie z Lucyną Leśniak podróżniczką, fotografką oraz wielbicielką Plemion, która przeniesie Was w piękną podróż po Afryce. Swoje zamiłowanie do ciekawości drugim człowiekiem potwierdza tysiącami zdjęć i wywiadami. Mówią o niej, że kompas zatrzymała w sercu. Odpowie na pytanie: co decyduje o tym, że można żyć pełnią życia. Pokaże Wam inny, absolutnie odmienny świat, który głęboko zapisze się w Waszej pamięci.

 

Organizator:
TUBICINATORES GEDANENSES + CARILLON

Turmmusik – Muzyka z Gdańskich Wież

Muzyka
Gdzie?
📍 Gdańskie Wieże
Kiedy?
🕒 17:30
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Na trzech gdańskich wieżach zagra zespół Tubicinatores Gedanseses – na dwóch z nich z towarzyszeniem carillonów. Podczas 20-minutowych koncertów wykonane zostaną dawne utwory z repertuaru gdańskiego i europejskiego. Artyści – poza oczywiście carillonistką – zagrają na instrumentach historycznych – trąbkach naturalnych i perkusji. Muzycy będą ubrani w kostiumy z epoki, a przejściom między wieżami towarzyszyć będzie kilkuosobowa grupa rekonstrukcyjna odzwierciedlająca mieszczańskie postaci z XVIII wieku. Krzykacz miejski będzie zapraszał przechodniów na koncerty, opowiadając o ich tradycji.

godz. 17.30 – wieża kościoła św. Katarzyny
godz. 18.45 – wieża kościoła św. Jana
godz. 20.00 – Ratusz Głównego Miasta

Tubicinatores Gedanenses: Paweł Hulisz, Piotr Kowalkowski, Filip Pysz, Artur Elert – trąbki historyczne, Paweł Szewczyk – bęben,
Carillon: Monika Kaźmierczak

Koncerty zostały dofinansowane przez Miasto Gdańsk.

Organizator:
Polskie Stowarzyszenie Carillonowe, Miasto Gdańsk, Tubicinatores Gedanenses
Muzyczna Strefa Retro

Mam to na Winylu

Muzyka
Rozrywka
Kiedy?
🕒 18:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Pierwsza płyta winylowa została wyprodukowana już w 1901 roku, a pierwsze imprezy DJ’skie, grane na winylach, sięgają lat 40 ubiegłego stulecia! To właśnie płyty winylowe miały fundamentalne znaczenie dla rozwoju techniki miksowania. Sposób w jaki dzisiaj się grają DJe, praktycznie nie różni się od tego, jak wyznaczyły to winylowe standardy wczesnych lat 80.  Zabieramy Was w tę fantastyczną podróż w czasie i zapraszamy na krótką opowieść oraz live dj set grany i miksowany prosto z winyli, w klimacie muzyki funk i disco.

DJ SL – od ponad 20 lat na Polskiej scenie, ma za sobą setki zagranych imprez zarówno na scenie klubowej jak i festiwalowej. Na codzień rezyduje w czołowych klubach w kraju min. Warszawski Sen, Gdańska Ulica Elektryków czy Sopocka Mewa Towarzyska. Supportował zagraniczne gwiazdy min. amerykańskiego rapera Twista, Dj Jazzy Jeff, The Beat Junkies, Jack Beats, The Magician. Udzielał również djskiego, koncertowego wsparcia czołówce Polskich artystów min. Schafter, OIO, Otsochodzi.

Seniorki Czytają

Opowieści Pomorza

Dla Dzieci
Rozrywka
Teatr
Kiedy?
🕒 18:00
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dołącz do naszych spotkań z seniorami, którzy przeniosą dzieci w magiczny świat opowieści z Pomorza. Te wyjątkowe czytania to okazja do odkrycia lokalnych legend i historii w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Spotkaj się z doświadczonymi opowiadaczami, którzy wciągną Cię w fascynujące historie. To idealna okazja, aby spędzić czas w towarzystwie bajek i legend.

FOOTBALL FILM FESTIVAL

Przegląd filmów konkursowych

Sport
Kino
Kiedy?
🕒 18:00
do 20:45
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

3. edycja Football Film Festival – konkursowego przeglądu najlepszych krajowych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej o tematyce piłkarskiej – po raz pierwszy zagości na Jarmarku św. Dominika, wzbogacając jego ofertę kulturalną. Projekcie konkursowe zaplanowano na dużym ekranie.

Filmy konkursowe:
18:00 Lech Poznań UAM. W tym samym kierunku / reż. Andrzej Łuka (38:06 min.)
19:00 Jak Ryba w Kielcach – historia Jacka Kiełba, piłkarza 50-lecia Korony / reż. Michał Siejak (30:50 min.)
19:45 Wiosna Smoków / reż. Jarosław Wszędybył  (57:40 min.)

Organizator:
Piłkarskie Kino Letnie

Mecz Ostatniej Szansy

Sport
Kino
Kiedy?
🕒 21:00
do 22:40
📅 8 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Pokaz filmu fabularnego w ramach 3. edycji Film Football Festiwal.

Mecz Ostatniej Szansy – w rolach głównych m.in: Vinnie Jones, Jason Statham, David Hemmings / reż. Barry Skolnick, Wielka Brytania/USA 2001 (95:00min.)

Organizator:
Zielony Salonik - strefa seniora

Dzień Hobby

Rozrywka
Wykład / Panel dyskusyjny
Kiedy?
🕒 10:00
do 17:00
📅 9 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Dedykowana STREFA SENIORÓW, miejsce integracji międzypokoleniowej mieszkańców, miejsce edukacji i rozwoju, strefa odpoczynku, spotkań i warsztatów, strefa zaaranżowana wśród zieleni, wyposażona w parasole i piękne dekoracje.

Dołącz do dnia Hobby w Zielonym Saloniku na Strefie Seniora. Wzbogacisz tutaj swoją wiedzę o turystyce miejskiej wraz z Instytutem Kultury Miejskiej. Będziemy się wymieniać doświadczeniami i ciekawymi historiami, wszystkich chętnych również zapraszamy do udziału w spotkaniach “Aktywny Senior”.

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 9 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.