Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria
LETNIE BRZMIENIA

AFRO BEATS by NARO x MAYA BIEN

Muzyka
Rozrywka
Kiedy?
🕒 19:00
📅 2 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wydarzenie z cyklu LETNIE BRZMIENIA.

Zapraszamy Was w muzyczną podróż prosto do rozgrzanej słońcem Afryki i Ameryki Południowej. Dziewczyny zagrają dla Was niszową muzykę elektroniczną przeplatając afrykańskie beaty na zmianę z hiszpańskimi wokalami, w akompaniamencie bębnów na żywo.

NARO 
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych DJek w kraju, host autorskiej audycji NAROzrabia w radio Newonce (obecnie NAROzrabia w Drugim Śniadaniu) oraz doświadczona content creatorka. NARO jest rezydentką topowych klubów w Warszawie i Trójmieście, współpracując regularnie z lokalami w całej Polsce. Zagrała na festiwalach takich, jak Opener Festival (2022, 2023), Lekko Festival powered by Porsche, SnowFest, czy SBM Festiwal. Oprócz Polski, grała w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii. Supportowała artystów zagranicznych takich, jak: Kaytranada(CAN), Lou Phelps(CAN), Conducta(UK).
Zagrała na oficjalnych afterparty po koncertach The Weeknd Afterhours Till Dawn Tour oraz Beyonce Renaissance World Tour w Warszawie.

MAYA BIEN
DJka, host i producentka wydarzeń, silnie osadzona w Gdańsku. Jej muzyczną inspiracją są dalekie podróże, podczas których kształtuje swoją selekcję muzyczną. Grała m.in podczas takich wydarzeń jak OFF SNOW Festival, SOUND PROJECT by Taksidi, Master of the ocean i innych. Oprócz Polski Grala na Dominikanie, we Francji i Włoszech. Założycielka Manufaktury Wydarzeń – kolektywu DJów i konferansjerów.

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:

Summer Wine Fest 2024

Muzyka
Rozrywka
Jedzenie
Kiedy?
🕒 12:00
do 22:00
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Summer Wine Fest organizowany jest w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika, który rocznie odwiedza 15 mln ludzi. Na festiwalu łączymy edukacje z elementem przygody. W tegorocznej edycji przeprowadzimy panele dyskusyjne z takich tematów jak: Negatywne skutki spożycia wina czy Rdzenne winorośle w Mołdawii. A na koniec odpoczniemy w strefie chill out w towarzystwie muzyki na żywo.

Wydarzenie poprowadzi Jerzy Kruk, założyciel kanału 4SensesTV.

Święto Wolontariatu

20 urodziny Gdańskiego Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza

Rozrywka
Działania społeczne
Kiedy?
🕒 12:00
do 19:00
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

W tym roku w ramach pierwszego dnia Święta Wolontariatu obchodzimy jubileusz Domowego Hospicjum dla Dzieci. 

Tego dnia na terenie Przystanku Równość zaprezentujemy Państwu ogrom atrakcji, które będą miały podkreślić wyjątkowość urodzin. Na głównej scenie wystąpią znani pomorscy muzycy na co dzień tworzący zespół muzyczny 5/6.  Będzie z nami także wybitny artysta Przemysław Radziszewski oraz muzycy z Cappelli Gedanensis.

W namiotach na około sceny na najmłodszych będzie czekać szereg animacji, oraz charytatywna akcja strzyżenia włosów, zorganizowana przez Rzemieślnik Barber Shop.

Jako, że głównym organizatorem urodzin jest Fundacja Hospicyjna, zaprosimy Was również do namiotów informacji medycznej, a prowadzący wraz z gośćmi opowiedzą Wam o historii najstarszego gdańskiego domowego hospicjum dla dzieci.

Są urodziny będzie i uroczysty moment z tortem!

Organizator:
STREFA DLA DZIECI

SOBOTNIA AKADEMIA NAUKI I ZABAWY

Dla Dzieci
Rozrywka
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:00
do 20:00
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. Czekają tutaj atrakcje stałe, m.in: labirynt z zagadkami, konstrukcję String-Art, kubik sensoryczny, altanę ze wstążkami czy ściana marzeń. Każdego dnia inne atrakcje i animacje na scenie.

Czas na prawdziwe emocje i niezwykłe atrakcje! Wykrzyknik zaprasza na szalone animacje, gry, konkursy i wiele więcej! To dopiero początek weekendowych przygód!

W programie:
13.00 Warsztat: Podróż przez czas – tajemnice starożytnego Egiptu – hieroglify i bookfolding
15.00 Poszukiwanie skarbów w piaskownicy
15.00 Tematyczne malowanie buziek
16.00 Magiczna odkrywanie chemii z Dominikiem i dr Alchemikusem
17.00 Warsztat: Przygoda z dzikimi herbatami Dominika i Dżunglowego Alchemika

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:

Żywiołowa przygoda z Hevelianum

Dla Dzieci
Warsztaty
Kiedy?
🕒 12:15
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Naukowe show, w trakcie którego rozłożymy fizykę na łopatki! Poznaj moc drzemiącą w żywiołach dzięki serii widowiskowych i zaskakujących eksperymentów z elektrycznością, ogniem, powietrzem i zimnem. Będziemy razić prądem, hałasować i podpalać, a wszystko to w imię nauki i dobrej zabawy!

Organizator:
Event Kulinarny

CICHA POLANA SMAKÓW

Rozrywka
Jedzenie
Działania społeczne
Kiedy?
🕒 13:00
do 17:30
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Zapraszamy na ekscytujący pokaz gotowania na żywo wraz z degustacją, która będzie jednocześnie akcją charytatywną. Doświadczeni szefowie kuchni – Andrzej Polan i Sebastian Cichy – poprowadzą widowiskowe kulinarne show, dzieląc się swoimi niezwykłymi umiejętnościami i sekretami kuchennymi. Przygotujcie się na przepyszne dania, niespodzianki smakowe oraz wiele pozytywnych emocji!

Festiwal Biegowy

30. Bieg św. Dominika

Sport
Gdzie?
📍 Długi Targ
Kiedy?
🕒 13:30
do 19:30
📅 3 sierpnia 2024
Opis wydarzenia

Od 1994 r. rokrocznie nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. To hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjna w Polsce.

Organizator:
Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Prezentacja Zabytkowych Organów

Gdzie?
📍 Kościół Dominikanów
Kiedy?
🕒 19:45
📅 3 sierpnia 2024
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.