Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Program

Program

Stan na dzień 08.07.2024 | Program może ulec zmianie
Filtrowanie
Data
Miejsce
Kategoria

Strefa Miast i Regionów

Rozrywka
Kiedy?
🕒 10:00
do 21:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia
Poznaj cuda różnych zakątków Polski!

Przestrzeń, w której zaprezentują się wyjątkowe Regiony i Miasta Polski, zapraszając Turystów i Mieszkańców Pomorza do ich odwiedzenia. 🔱 Gospodarzami Strefy będą m.in: województwo lubelskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, Stowarzyszenie Żuławy i Cypr.

Czekają na Was ciekawe atrakcje m.in. konkursy, degustacje, wystawy oraz WIELKOFORMATOWA GRA SPY GUY POMORSKIE, która zabierze Was w podróż po zakątkach i najciekawszych zabytkach naszego regionu. 🌟
Od tradycyjnych potraw, poprzez rękodzieło, aż po folklor.

 

Wystawa

Drżenia

Wystawa
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 10:00
do 18:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

„Drżenia” to artystyczna opowieść o doświadczaniu architektury, wielozmysłowym podejściu do przestrzeni, indywidualnym odczuwaniu budynku. O tym, że Centrum św. Jana to nie tylko zabytek, obiekt pełen historii i sztuki, ale przede wszystkim miejsce zmysłowych wrażeń, wchodzące w dialog z czasem, rezonujące z doświadczeniami odwiedzających i kulturowymi wzorcami. Miejsce wywołujące drżenia.
Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści, których dotychczasowa praktyka skupiała się na rozwijaniu zagadnień dotyczących konkretnych zmysłów (Marcin Dymiter, Anna Królikiewicz, Karolina Hałatek, Paweł Biełajczuk & Ilya Sadowskiy) oraz relacji człowieka z architekturą czy otaczającą go przestrzenią publiczną (Zuza Golińska, Daniel Kotowski). Każdy z nich miał możliwość odbycia mikrorezydencji w Centrum, poznania charakteru i historii zabytku podczas oprowadzań i spotkań. Wszystko po to, by jak najpełniej poczuć to miejsce, zanurzyć się w nim i je zrozumieć

Organizator:

Ceremonia Otwarcia Jarmarku św. Dominika

Gdzie?
📍 Przedproża Dworu Artusa
Kiedy?
🕒 12:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

Uroczyste otwarcie Jarmarku św. Dominika oraz przekazanie przez Prezydent Miasta Gdańska klucza do bram miasta kupcom odbędzie się na przedprożach Dworu Artusa w samo południe. Tradycyjnie możecie spotkać barwne postacie, odgrywające scenki rodzajowe i popisujące się swoim kunsztem. Zaprezentujemy najróżniejsze CUDA JARMARKOWE. Po ceremonii ulicami miasta ruszy parada, która dotrze do Przystanku Równość.

W dniu otwarcia zapraszamy w podróż przez Jarmarkowe Przystanki.

Prezentacje organów bocznych

Muzyka
Gdzie?
📍 Centrum św. Jana
Kiedy?
🕒 12:00
do 13:20
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

Wspaniała okazja, aby podczas Jarmarku św. Dominika usłyszeć brzmienie świętojańskich organów bocznych. Organy po pracach konserwatorskich i rekonstrukcyjnych powróciły na swoje historyczne miejsce w 2019 r. Oryginalny, rokokowy prospekt organowy wykonany przez Jana Henryka Meissnera przetrwał pożogę wojenną, a przez 70 lat czekał w magazynach na odnowienie i powrót  na swoje miejsce. Od czterech lat ponownie zdobi wnętrze Centrum św. Jana. Natomiast zniszczone w 1945 r. organy, zostały wiernie zrekonstruowane według oryginału Jana Fryderyka Rhodego z połowy XVIII wieku.

Prezentacje trwają 20 minut i odbywają się o godz. 12.00 i 13.00.

Organizator:
OTWARCIE PRZYSTANKU RÓWNOŚĆ

Koncert Zespołu Ludzie

Muzyka
Kiedy?
🕒 13:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

Zespół Ludzie powstał w 2020 roku. Gra w składzie 5-osobowym i wykonuje wyłącznie utwory autorskie w stylu rock/funk. Energiczni artyści uwielbiają dobrze bawić się na scenie oraz kładą duży nacisk na kontakt z publicznością. Ludzie mają na swoim koncie świeżo wydanego singla „Poprowadź mnie”, wiele koncertów, przeglądów z nagrodami oraz udział w programie muzycznym „Przystanek muzyka”. Podczas tegorocznej letniej trasy koncertowej zagrają kilka koncertów w Gdańsku, gdzie z pewnością porwą słuchaczy do muzycznego szaleństwa.

Kacper Szczurek – wokal i gitara akustyczna, Jan Kania – gitara elektryczna, Michał Wiśniewski – klawisze, Mariusz Sajak – gitara basowa, Wacław Oleś – Perkusja

Jarmarkowa Parada Maskotek

Dla Dzieci
Rozrywka
Kiedy?
🕒 14:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

Najbardziej kolorowa i radosna impreza jarmarkowa – Parada Maskotek. Zapraszamy Was do świata fantazji. Wśród wesołego gwaru i dźwięków muzyki wyruszymy razem do Przystanku Przygoda. Towarzyszyć będą nam między innymi Amber Ryś, Trefliki, itd… Każda maskotka jest gotowa by podzielić się z Wami swoją energią i magią. Podczas finału będziecie mogli zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Przygotujcie się na niezapomniane widowisko pełne barw, śmiechu i niespodzianek!

Oficjalne Otwarcie Przystanku Przygoda

Wielka Przygoda na Jarmarku

Dla Dzieci
Rozrywka
Opis wydarzenia

Otwieramy przed Wami magiczny świat zabawy, uśmiechu i dziecięcej pasji. Codziennie na tym przystanku czekają Was animacje, warsztaty, pokazy naukowe i wiele, wiele więcej… Podczas otwarcia będziecie mogli zaznać tych wszystkich atrakcji w małych dawkach.

Rozpoczniemy paradą maskotek, która wyruszy z Przystanku Równość. Będziemy wspólnie maszerować do Przystanku Przygoda, gdzie zaprezentują się wszystkie maskotki. Ponadto zobaczymy pokazy taneczne, eksperymenty naukowe przeprowadzone przez Centrum Nauki Hevelianum, a także zapalimy znicz olimpijski, który będzie symbolem rozpoczęcia naszej Olimpiady Dominika.

Nie może Was zabraknąć!

Otwarcie Przystanku Retro

Pokaz Mody w stylu Retro

Rozrywka
Kiedy?
🕒 15:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

GRH Retrospekcja zaprezentuje niezapomniany spektakl, który ukaże modę z czasów PRL-u. Modele i modelki odziani w stylowe kreacje będą przemierzać wybieg, budząc w widzach wspomnienia i podziw dla ówczesnej kreatywności modowej.

Po pokazie modele będą dla Państwa dostępni na Przystanku Retro, gdzie będzie można wykonać pamiątkowe fotografie.

Organizator:
Otwarcie Przystanku Przygoda

DOMINIK CONTEST 2024 zawody hip-hip 1vs1, dancehal 1vs1

Dla Dzieci
Rozrywka
Taniec
Opis wydarzenia

Przygotuj się na niezwykłe taneczne emocje podczas drugiej edycji Dominik Contest! Zapraszamy młodych tancerzy do lat 16 na pełne energii zawody. Sprawdź swoje umiejętności w kategoriach hip-hop 1vs1 i dancehall 1vs1. Eliminacje rozpoczną się prezentacjami 45-sekundowymi, a następnie uczestnicy zmierzą się w emocjonujących bitwach tanecznych. Finały to prawdziwe taneczne show, które otworzy Jarmark św. Dominika! Dołącz do nas na Scenie Przystanku Przygoda i poczuj magię tańca.

Otwarcie Przystanku pod Żaglami

Koncert Pan B.

Muzyka
Kiedy?
🕒 18:00
📅 27 lipca 2024
Opis wydarzenia

Pan B. to czterech muzyków grających pop/rockowe piosenki w bluesowym klimacie. W DNA zespołu jest wpisane zamiłowanie do tradycyjnego, ciepłego brzmienia vintage kojarzącego się z muzyką lat 60. i 70. minionego stulecia. Śpiewane głównie w języku polskim teksty to uniwersalne opowieści o naturze człowieka. Tu melancholia spotyka się z radością życia. Gorzki posmak dojrzałości z młodzieńczą witalnością. Muzyka olsztynian z pewnością spotka się z zainteresowaniem fanów zarówno amerykańskiej grupy The Black Keys, jak i Organka czy legendarnego Breakoutu.

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.