Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Aktualności » To będzie czas cudownych przeżyć w sercu Gdańska!

To będzie czas cudownych przeżyć w sercu Gdańska!

Rozpoczęło się odliczanie do Jarmarku św. Dominika 2024.  Festiwal cudownych przeżyć w samym sercu Gdańska potrwa tradycyjnie trzy tygodnie. Już teraz warto zarezerwować czas, aby stać się częścią jednego z największych europejskich letnich wydarzeń na świeżym powietrzu. Czekamy również na wystawców, którzy mogą rejestrować się za pośrednictwem odświeżonej strony jarmarkswdominika.pl.

764. Jarmark św. Dominika nabiera kształtów i już teraz możemy zdradzić, że będzie pełen cudów – od handlu, przez gastronomię, po rozrywkę. Uliczki w sercu Gdańska będą tętnić życiem. Ta tradycja trwa od 1260 roku i jest nierozerwalną częścią letniego sezonu w stolicy Pomorza.

Przez lata Jarmark św. Dominika zmieniał się, aby wystawcy i odwiedzający mogli czerpać jak największą przyjemność z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nie inaczej będzie w tym roku. Choć nie ukrywamy, że cały czas inspirujemy się historią i szeroko rozumianymi cudami, które pojawiały się podczas Jarmarku.

Jedną z cudownych chwil, której doświadczyli uczestnicy Jarmarku w 1790 roku, był pierwszy w Gdańsku lot balonu wypełnianego gorącym powietrzem. W XIX w. zaprezentowano podczas wydarzenia tzw. mechaniczną dorożkę, czyli prototyp samochodu. Za cud uważano w przeszłości pojawienie się w przestrzeni wydarzenia zebry, słonia czy krokodyla. Cudów dokonywały również grupy teatralne, które swego czasu licznie odwiedzały Jarmark w Gdańsku.

Internetowa przestrzeń Jarmarku

Jedną z tegorocznych nowości jest odświeżona strona internetowa Jarmarku św. Dominika. Nowa wersja jest już dostępna pod adresem jarmarkswdominika.pl. Znajdziecie na niej przejrzyste informacje, minimalistyczną formę, wyraziste grafiki jarmarkowych przystanków tematycznych, ale przede wszystkim dużo przestrzeni i „powietrza” – dokładnie tak, jak podczas Jarmarku św. Dominika.

Dzięki stronie internetowej, za pomocą linku https://jarmarkswdominika.pl/strefa-wystawcy/zostan-wystawca/ kandydaci na wystawców mogą złożyć organizatorowi swoja ofertę udziału.

Czekamy na zgłoszenia rękodzielników, rzemieślników, twórców ambitnego wzornictwa, projektantów, wytwórców produktów regionalnych, oryginalnych gastronomików serwujących ciekawe potrawy food and go.

Zapraszamy do zaistnienia na jarmarku wszystkich, który chcieliby się pochwalić oryginalnością, wyjątkowością lub szczególnymi umiejętnościami.

Natomiast stali wystawcy Jarmarku odwiedzają znaną już strefę https://jarmarkdominika2024.exposupport.pl/default, gdzie rejestrują się i dokonują koniecznych formalności. Warto wziąć pod uwagę fakt, że liczba miejsc jest ograniczona i lepiej nie zwlekać z kontaktem z działem sprzedaży Jarmarku św. Dominika.

Przestrzeń Jarmarku to oczywiście doskonałe miejsce do promocji partnerów i sponsorów. Oferujemy przestrzeń do promocji marek w  specjalnie  zaaranżowanych strefach.  W tym roku po raz pierwszy powstanie tworzy się  Strefa Miast i Regionów na Przystanku Smaków (Skwer Świętopełka).Najpiękniejsze miasta i regiony z Polski zaprezentują atrakcje i zaproszą gości do ich odwiedzenia

Jarmark św. Dominika w Top 10 wydarzeń w Europie

Już początek 2024 roku przyniósł cudowne wyróżnienie dla gdańskiego Jarmarku. Znalazł się bowiem w Top 10 najfajniejszych wydarzeń w Europie, które odbędą się w bieżącym roku. Ranking stworzony na podstawie opinii ekspertów ds. podróży opublikował ceniony tytuł –  Forbes. Jarmark św. Dominika dzieli miejsca w czołowej dziesiątce m.in. z: monachijskim Oktoberfest, Dniem Św. Patryka w Dublinie, Świętem Sanfermines w Pampelunie czy Cheese Rolling w Cooper’s Hill.

„Wraz z tradycyjnymi jarmarkami świątecznymi oraz Oktoberfest jest uważany za jedno z największych wydarzeń kulturalno-handlowych na świeżym powietrzu w Europie” – napisano w uzasadnieniu wyboru. Wyróżnienie pokazuje, że jakość Jarmarku św. Dominika, która zdecydowanie poprawiła się w ostatnich latach, zostaje zauważana także poza granicami naszego kraju.

Wydarzenia i atrakcje Jarmarku św. Dominika

Gdański Jarmark to także nierozerwalne z nim wydarzenia i atrakcje stałe, które rok w rok cieszą się ogromną popularnością mieszkańców, jak i odwiedzających. Podczas 764. edycji  wydarzenia nie zabraknie więc Przystanków:

  • Smaków na Skwerze Świętopełka – posmakujesz tutaj kuchni świata, złapiesz oddech
  • Pod Żaglami na Ołowiance – w tym miejscu, wspólnie ze znajomymi możecie cieszyć się dobrą muzyką, obejrzeć film w kinie plenerowym, podziwiać pokazy iluminacji świetlnej i wiele, wiele więcej.
  • Przygoda na Targu Rybnym – to strefa stworzona z myślą o najmłodszych, ale i ich rodzicach, którzy będą mogli zostawić pociechę w dobrych rękach.
  • Równość przy ul. Rajskiej – to miejsce, w którym w formule letniego odpoczynku rozmawiamy o rzeczach ważnych jak tolerancja, otwartość, wolność oraz zacieramy różnice pokoleniowe i kulturowe.

A to nie wszystkie jarmarkowe przystanki. Chcemy jednak zachować kilka niespodzianek na później.

W przestrzeni Jarmarku nie zabraknie także koła widokowego AmberSky, Gdańskiej Karuzeli, czy Strefy Seniora. Z wydarzeń programowych, już teraz możemy zaprosić na: Ceremonię Otwarcia i Zamknięcia, Pomorskie Święto Rzemiosła, Święto Ekonomii Społecznej, Święto Równości, 30. Bieg św. Dominika czy Święto Wolontariatu.

Oczekujcie nowinek, które będą pojawiały się w kolejnych tygodniach i przybywajcie na festiwal cudów do Gdańska!

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.