Logo Jarmarku Bożonarodzeniowego
Strona główna » Wydarzenia specjalne » Święto Chleba

Święto Chleba

XXIX Święto Chleba w Gdańsku

Tradycyjnie Święto Chleba będzie gościło na 764 Jarmarku św. Dominika, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP.

Jednym z najważniejszych celów jest edukacja konsumentów pod kątem spożywania jakościowych produktów zbożowych, budowanie świadomości na temat konieczności uwzględniania przetworów zbożowych w każdym spożywanym posiłku oraz ich wpływu na nasze zdrowie.

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne, które poświęcone będą praktycznym aspektom udziału wysokogatunkowego pieczywa w diecie. Nie zapominamy też o rzemieślniczych tradycjach wypieku, o których będzie można porozmawiać z piekarzami-mistrzami w swoim fachu, obecnymi na wydarzeniu.

Nie tylko pyszne wypieki

Tradycyjnie na scenie nie zabraknie dobrej muzyki i programu dla najmłodszych przygotowanego przez Teatr Qfer.

Szczególne zaproszenie w imieniu Cechu Piekarzy i Cukierników w Gdańsku kierujemy do tych z Państwa, którzy samodzielnie w domowej kuchni pieką chleb, do udziału w konkursie z nagrodami.

XXIX Święto Chleba w Gdańsku jest finansowane z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

🏆 Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku

Domowy chleb – najlepszy!

Wypiekasz w domu własny chleb? Z ziarnami czy bez? Razowy, żytni, na maślance, a może gryczany? Na pewno jest pyszny! Sprawdź jak oceni go jury ekspertów branży piekarskiej i zdobądź nagrodę! Świetna zabawa i smaczne, chrupiące i zdrowe pieczywo.
Konkursowe chleby wraz z wypełnionym zgłoszeniem należy dostarczyć osobiście do punktu przyjmowania zgłoszeń, usytuowanego z boku sceny na Skwerze Heweliusza w Gdańsku, w dniu 28 lipca 2024 roku, między godziną 11.00 a 13.00. Uczestników prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu:

Wydarzenie sfinansowano z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem Jarmarku Św. Dominika jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.