Szanowni Gdańszczanie, Jarmark św. Dominika w tym roku odbędzie się w dniach 23 lipca – 14 sierpnia.

Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co wiąże się również z koniecznymi zmianami w organizacji ruchu. Stopniowo wprowadzane są liczne działania, które mają zminimalizować logistyczne niedogodności, które mogą nas spotkać. Poniżej przedstawiamy plan zmian, który będzie obowiązywać w najbliższym czasie. 

Faza wakacyjna
Zmiany w ruchu drogowym  od 27 czerwca do 10 lipca oraz od 22 sierpnia do 31 sierpnia. Przesunięcie granic Strefy Ograniczonej Dostępności do ul. Podwale Staromiejskie
Tak jak w poprzednich latach także i w tym roku granice Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD) zostaną przesunięte do ul. Podwale Staromiejskie. W celu ograniczenia możliwości wjazdu do SOD pojazdów nieuprawnionych wjazd będzie mógł odbywać się wyłącznie przez ul. Świętego Ducha od strony Targu Drzewnego oraz przez Targ Rybny od strony Podwala Staromiejskiego.
W rozszerzonej SOD oprócz dotychczasowych ulic znajdą się także ulice: Szeroka, Pańska, Węglarska, Świętojańska, Lawendowa, Straganiarska, Szklary, Słomiana, Grobla II, Grobla III, Grobla IV, Pachołów, Tobiasza,  Tandeta, Różana, Szpitalna, U Furty, Targ Rybny, Warzywnicza, Tandeta, Tokarska, Minogi, Podmurze, Latarniana, a także ul. Sukiennicza na odcinku od ul. Dylinki do Kanału Raduni.
Przypominamy, że w całej Strefie Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście (zarówno stałej, jak i rozszerzonej) obowiązują przepisy dotyczące poruszania się w strefie zamieszkania. Zakładają one pierwszeństwo ruchu pieszego, maksymalną prędkość pojazdów do 20 km/h oraz postój wszystkich pojazdów wyłącznie w miejscach wyznaczonych.

W Strefie Ograniczonej Dostępności potrzebny identyfikator IGM
Do poruszania się samochodem w granicach rozszerzonej i stałej SOD konieczne jest posiadanie identyfikatora IGM. Przysługuje on mieszkańcom nieruchomości (zarówno właścicielom oraz najemcom), a także właścicielom, najemcom bądź dzierżawcom lokali użytkowych mieszczących się w SOD.
Osoby uprawnione zapraszamy po bezpłatne identyfikatory IGM do: Identyfikatory do rozszerzonej Strefy Ograniczonej Dostępności wydawane będą od 23 czerwca do 31 sierpnia.
Więcej informacji jak uzyskać identyfikator IGM oraz druk wniosku o jego wydanie dostępne są na stronie www.gzdiz.gda.pl w zakładce Strefa Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście
Dodatkowego identyfikatora nie będą potrzebować:
Mapa do pobrania (pdf)
 
Faza Jarmarku św. Dominika - od montażu do demontażu
Od 11 lipca do 21 sierpnia
Szczegółowy opis zmian w organizacji ruchu
STARE MIASTO: GŁÓWNE MIASTO: DŁUGIE OGRODY:

Mapa do pobrania (pdf)