Konkurs GRAND PRIX Jarmarku św. Dominika przeznaczony jest dla Wystawców wydarzenia. Jego celem  jest wyłonienie najlepszej, najatrakcyjniejszej oferty, produktu prezentowanych podczas Jarmarku. Przez lata jego formuła ulegała zmianom. Obecnie nagrody są wręczane w dwóch kategoriach: DOBRY POMYSŁ oraz DOBRY SMAK.

2022

KATEGORIA DOBRY POMYSŁ
GRAND PRIX Jarmarku św. Dominika 2022:
Za oryginalną, niepowtarzalną porcelanę użytkową o indywidualnych, unikatowych cechach.

WYRÓŻNIENIE: Za ręcznie tworzoną biżuterię z ceramiki, ciekawe wzornictwo, nowoczesne kolory.

WYRÓŻNIENIE: Za unikatowe rękodzieło z Ukrainy, garnki z czerwonej gliny, ręcznie tkane kilimy i skórzane, tłoczone torebki.

KATEGORIA DOBRY SMAK
GRAND PRIX Jarmarku św. Dominika 2022:
Za szeroką ofertę naturalnych miodów z własnej pasieki i kreatywną działalność edukacyjną.

WYRÓŻNIENIE: Za delikatesy z Podlasia, szeroką ofertę smaków natury.


W POPRZEDNICH EDYCJACH NAGRODY ZDOBYWALI:

2001
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych ANIMARE z Dukli za oryginalną ofertę rękodzieła artystycznego z regionu Dukli
wyróżnienia
GAJ z Bruskowa Wielkiego za kolekcję zabawek oraz galanterii z drewna
MARIA GAWROŃSKA z Głogowa za kolekcję dzianin i dodatków ze sznurka 
GEDANIA z Gdańska za kolekcję ozdób choinkowych z motywami zabytków Gdańska

2002
Jan Redźko - Rzeźbiarstwo w Drewnie za kolekcję rzeźby ludowej  
wyróżnienia
STUDIO AMBER z Gdańska za ofertę wyrobów użytkowych i biżuterii z bursztynem
SHANTI z Gdańska za ofertę ekologicznych świec z wosku
Przedsiębiorstwo Usługowe „LUDEX” za kolekcję wyrobów kowalstwa artystycznego 
GALERIA AUTORSKA Hanny Kośmickiej z Gdańska za kolekcję lalek – pacynek
   
2003
ARTE PRIMA z Krakowa – Gabriela Krzysztoń za kolekcję ofertę ceramiki szamotowej zdobione szkłem
wyróżnienia
SWOJSKIE SMAKI z Wrocławia – Marek Witwicki za pajdę chleba z domowym smalcem
M&B z Gdańska – Bogusław Mędrala za pajdę chleba ze świeżonką góralską
F.H. CZAKRAM z Krakowa za ofertę „prezenty w dobrym stylu”
FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW” z Ćmielowa za ofertę kufli „Stern” z panoramą miasta Gdańsk 

2004
PRACOWNIA RZEŹBY KAMIENNEJ Andrzej Saj ze Skrzydłowa za rzeźby kamienne
I wyróżnienie
P.P.H.U. KA -NEO z Nowej Soli za pajdę chleba z dodatkami
II wyróżnienie
KAMILA GAWROŃSKA z Gdańska za witrażyki 
WZORCOWNIA z Sopotu za ozdoby z drewna 
NAGROGDA SPECJALNA
DOMINIKAŃSKIE CENTRUM ŚW. JACKA z Gdańska za Festiwal św. Dominika “Morze to źródło"
   
2005
SUSZKA – Jacej Geremus z Mojesza za maskotkę Jarmarku „Pierwszy taki kogut w mieście, pieje na każdego przejście”
wyróżnienia
SWOJSKIE SMAKI – Marek Witwicki z Wrocławia za podwyższenie standardu i estetyki stoiska oraz różnorodność i atrakcyjność menu
QUITEK – Darusz Czyżycki z Pabianic za kolekcję szmacianek
WAZA – producent ceramiki artystycznej
ZBIGNIEW NOWAK, WOJCIESZ SZWAJCA z Kęt za kolekcję glinianych naczyń użytkowych

2006
wyróżnienia
SENAMIESCIO z Litwy za dzwony, dzwonki i dzwoneczki
PPH MARIAN NICZYPORÓG z Siedlec za stoisko z przyprawami
AGNIESZKA TARASEWICZ z Gdańska za obrazki z drewna i korka
   
2007
Pracownia plastyczna INKLUZ, Anna Sarbok – Nogaj z Poznania
wyróżnienia
GINA Grażyna Becker z Gdańska za produkt „Słodka Dziurka”
Kużnia Przygody – Grzegorz Wróbel z Boboszowa 

2008
BEST PRICE PRODUCT
wyróżnienia
OLEJNICZAK, Pracownia Ceramiki z Łodzi
MAKUŁA, woj. Świętokrzyskie „Dziewczynka z zapałkami”
   
2009
Marek Nadolny Łódź (www.eastwood.pl)
wyróżnienia
FENIKS Fotografie w sepii
Firma „WOLSKI” z Poznania

2010
Pracownia Kapeluszy „ALMINA” z Łodzi
wyróżnienia
RETRO HOME Marzena Zawistowska z Gdańska
KARTY 3 Robert Płoszaj z Nadrzecza k. Biłgoraja
   
2011
Anna Halarewicz ILUSTRATION+GRAFIC DESIGN z Warszawy
wyróżnienia
www.zegarynki.pl – biżuteria na czasie 
Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby z Kartuz 
Pracownia MILART – malowany jedwab, Milada Magdalena Tokarska z Kajetan 

2012
Cameleon z Głubczyna za oleje tłoczone na zimno na stoisku przy ulicy św. Ducha
wyróżnienia
Firma Całus Jewellery z Warszawy – piękna biżuteria i wspaniałe, oryginalne torebki 
Gospodarstwo Pasieczne Łysoń z Sułkowic – miody najróżniejsze, dwójniaki, trójniaki. 
   
2013
Pracownia Szkła Artystycznego ArtGlass, Gdańsk  
wyróżnienia
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego za realizację projektu „Pomorskie Smaki”
SKYDRA Jewelry&Accessories, Litwa

2014
GRAND PRIX kategoria produkt rzemieślniczy 
Silver Aqua z Gdańska za skórzane torby malowane 
GRAND PRIX kategoria produkt spożywczy 
Czekoladowy Warsztat za narzędzia jak prawdziwe w 100% z czekolady

wyróżnienia kategoria produkt rzemieślniczy 
Creative studio Malyutka Ket z Ukrainy za maskotki „skarpeciaki”
ZAKŁAD że 3Miasto z Gdańska za serię pamiątek „trójmiejska rzecz”
wyróżnienie kategoria produkt spożywczy
Żuławska Zagroda z Laskowic Wielkich za domowe ogórki kiszone
   
2015
GRAND PRIX kategoria produkt rzemieślniczy
Pracownia rzeczy niezwykłych, Monika Pestaka-Brzykowska z Rybitw za kolekcję przytulanek „strachy na wróble i inne takie…”
GRAND PRIX kategoria produkt spożywczy 
Fragola Tomasz Królikowski z Jarkowic za ręcznie wyrabiane owoce w czekoladzie 

wyróżnienia kategoria produkt rzemieślniczy 
Natalia Bielawska EkoUbranka z Rudzicy za ekonomiczne i ekologiczne ubranka dla dzieci 
Pracownia Artystyczna Matecznik z Warszawy za kolekcję tekstyliów i dekoracji dla dzieci Blanket Story 
wyróżnienie kategoria produkt spożywczy
Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „FIGA" Waldemar i Tomasz Maziejuk z Tylawy za ekologiczne sery z mleka niepasteryzowanego, wyrabiane ręcznie w oparciu o stare tradycje pasterskie.

2016
GRAND PRIX kategoria produkt rzemieślniczy 
Linoryt Jan Szopa, Pracownia ADKA „Ale worek” z Poznania  za kolekcję worków i toreb lnianych zdobionych nadrukiem w technice linorytu
GRAND PRIX kategoria produkt spożywczy 
Piaggio Mobile Concept z Gdańska za Choco Kebab 

wyróżnienia kategoria produkt rzemieślniczy 
Maria Lisiewicz z Rzeszowa za kolekcję oryginalnych tablic kredowych i magnetycznych 
MANY MORNINGS z Aleksandrowa Łódzkiego za kolekcję kolorowych, szalonych skarpetek  
wyróżnienie kategoria produkt spożywczy
BASELEN Sp. z o.o. z Gdańska Za ofertę świeżych, konserwowanych i wędzonych jaj przepiórczych, przepiórek wędzonych oraz makaronów z jaj przepiórczych 
   
2017
GRAND PRIX kategoria produkt rzemieślniczy
LEŻAKOWNIA Jakub Puk z Oleśnicy za kolekcję lamp z naturalnego drewna
GRAND PRIX kategoria produkt spożywczy 
GOSPODA U MAŁGORZATY z Borów Tucholskich za śledzika cioci Wiesi 

wyróżnienia kategoria produkt rzemieślniczy 
BURTAN z Lubienia za pierścionki i naszyjniki z czarnego dębu
PRACOWNIA DROBINY CZASU Magdalena Czaplińska z Warszawy za unikalne prezenty w stylu vintage
wyróżnienie kategoria produkt spożywczy
PHU AMELIA z LEGNICY za flammkuchen – alzacki podpłomyk

2018
GRAND PRIX kategoria produkt rzemieślniczy
Pracownia Twórcza AVOCADO z Gdańska za trójwymiarowe mapy morskie i eko meble i akcesoria
GRAND PRIX kategoria produkt spożywczy 
ŻUŁAWSKIE SMAKI Zrzeszenie Rolników i drobnych producentów z Żuław i okolic za regionalne specjały:  
sery długo dojrzewające, kajmak, nalewki i miody pitne

wyróżnienie kategoria produkt rzemieślniczy 
AMBER SMELL z Rumi za serię naturalnych kosmetyków z kwasem, olejem i pyłem bursztynowym
wyróżnienie kategoria produkt spożywczy
Z INNEJ PARAFII / TRZCINA z Gdańska za świeżo wyciskany sok z trzciny cukrowej
   
2019
GRAND PRIX kategoria DOBRY POMYSŁ
THE CANDLE. PATRYCJA MARSZK z Gdańska za ekologiczne świece zapachowe 
GRAND PRIX kategoria DOBRY SMAK
SMAKOSZ GRZEGORZ SIECZKOWSKI z Rybnika za kanapkę ze śledziem 

wyróżnienia kategoria DOBRY POMYSŁ
MAGAMI POLAND z Warszawy za broszki życia 
WYDAWNICTWO ADAMADA z Gdańska za książkę „Dobra robota” oraz odwagę i pomysł w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych 
wyróżnienia kategoria DOBRY SMAK
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „SIĘ KRĘCI” z Tczewa za lody rzemieślnicze 
wyróżnienie specjalne 
STACJA EKONOMIA SPOŁECZNA, stoiska na Placu Kobzdeja 

2020
GRAND PRIX kategoria DOBRY POMYSŁ
REDPOINTGDANSK MONIKA RAJCHERT z Gdańska za domki dla dzikich owadów zapylających
GRAND PRIX kategoria DOBRY SMAK
KAFËBË z Gdańska za propagowanie tradycyjnej kuchni kaszubskiej w nowoczesnym wydaniu

wyróżnienia kategoria DOBRY POMYSŁ
TAJEMNICE DREWNA z Konarzyn za wycinane ręcznie ozdoby z drewna
wyróżnienia kategoria DOBRY SMAK
BEKON z Więckowych za wołową wędzonkę długo dojrzewającą kociewską
OL-MAT Sp. z o.o. z Kruszwicy za ofertę ryb smażonych w zalewie octowej i octowo-pomidorowej
   
2021
GRAND PRIX kategoria DOBRY POMYSŁ
ZISOU z Poznania za drewniane torebki wykonywane ręcznie ze starannie wybranego drzewa brzozowego i jesionowego
GRAND PRIX kategoria DOBRY SMAK
ZAKWASOWNIA z Trójmiasta za genialne kiszonki, propagowanie zdrowego stylu odżywiania się wyłącznie na bazie ekologicznych roślin w oparciu o politykę zmniejszania ilości odpadów

wyróżnienie kategoria DOBRY POMYSŁ
Manufaktura Upcyklingu  z Warszawy za działania proekologiczne, wykorzystywanie zużytych:  kapsułek po kawie do produkcji biżuterii, worków po kawie do produkcji oryginalnych toreb.
wyróżnienie kategoria DOBRY SMAK
Pomorski Browar Tradycyjny z Gdańska za Piwo StaroGdańskie – podtrzymywanie dawnych tradycji piwowarskich i odtworzenie oryginalnej receptury piwa produkowanego w Gdańskim browarze
wyróżnienie specjalne
Samorząd Województwa Pomorskiego za Uliczkę Pomorską – promocję regionalnych wartości, szczególne połączenie dobrego pomysłu z dobrym smakiem