Przystanek Równość to miejsce, w którym w formule letniego odpoczynku chcemy rozmawiać o rzeczach ważnych jak tolerancja, otwartość, wolność oraz zacierać różnice pokoleniowe i kulturowe.

W tygodniu bawimy się i integrujemy. Tu jest różnorodnie – operetka przeplata się z karaoke i setami Dj-ów, warsztaty dla dzieci z zajęciami dla seniorów. W weekendy bawimy się dalej, ale też poznajemy się i uczymy: m.in. tolerancji i uważności na drugiego człowieka.

 
 

Będziecie tu mogli wziąć udział w:

  • koncertach, karaoke i potańcówkach
  • warsztatach artystycznych
  • grach i zabawach
  • wspólnym tworzeniu instalacji artystycznej
  • profilaktycznych badaniach

Święta weekendowe

Icon

Święto Ekonomii Społecznej

Podczas tego wydarzenia oprócz stoisk handlowych odbywać się będą wyjątkowe wydarzenia na scenie. Odbędą się warsztaty i prelekcje z pracy z gliną, panel sensoryczny o smakach i aromatach piwa, panel o nurkowaniu, pokaz mody, pokaz technik oddechowych, spektakle teatralne i koncert.

Icon

Świeto Równości

Organizowane przez miasto Gdańsk oraz Młodzieżową Radę Miasta Gdańska Święto Równości ma na celu przypomnienie nam, że mimo tego że się od siebie różnimy, wszyscy jesteśmy równi. Święto obejmuje różne działania, takie jak warsztaty, dyskusje, spotkania z ekspertami, a także koncerty i występy artystyczne.

Icon

Święto Wolontariatu

Święto Wolontariatu to wydarzenie celebrowane w Gdańsku, które ma na celu uhonorowanie i podziękowanie wolontariuszom za ich pracę. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy różnych organizacji, takich jak Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Hospicyjna czy Caritas.

Icon

Święto Wilno w Gdańsku

To interdyscyplinarny festiwal kulturalny, który organizowany jest wspólnie przez miasta partnerskie Gdańsk i Wilno od dwudziestu lat. W jego ramach odbywa się tradycyjny Jarmark Wileński oraz wiele wydarzeń artystycznyc, wystawy młodych wileńskich artystów oraz warsztaty.

Poznaj pełny program tegorocznego Jarmarku