Przystanek Smaków na skwerze Świętopełka to miejsce dla każdego kto ceni sobie spokój, relaks i dobre jedzenie. Posmakujesz tu najróżniejszych potraw kuchni świata, ale odkryjesz także lokalne smaki. Wśród zieleni czas płynie trochę wolniej. Nic nie musisz, nie śpiesz się!

 
 

Oprócz wspaniałego jedzenia, na przystanku znajdziesz także:

  • Leżaki i pufy do odpoczynku na świeżym powietrzu
  • Pokazy kulinarne i degustacje
  • Miejsca prezentacji miast, regionów i lokalnych organizacji
  • Zabawy i występy artystyczne organizowane przez Partnerów Jarmarku
  • Mirror Cube - multimedialne, lustrzane przestrzenie

Wydarzenia specjalne

Icon

Cicha Polana Smaków

Pokaz gotowania na żywo (live cooking) połączony z akcją charytatywną. Gościmi specjalnymi będą Andrzej Polan, popularny szef kuchni, restaurator, autor książek i programów kulinarnych (Canal Kuchnia+, Dzień dobry TVN) oraz Sebastian Cichy, pomorski szef kuchni, restaurator, organizator konkursów kulinarnych.

Icon

Środkowa Frankonia Zaprasza

Środkowa Frankonia, położona w sercu Niemiec, kryje historyczne skarby, takie jak rokokowe kościoły i średniowieczne zamki. Turystów przyciąga Trasa Zamków i Pałaców, w tym malowniczy zamek Cadolzburg. Centrum Astronomiczne w Norymberdze to gratka dla pasjonatów nauki. Od ponad 20 lat, Środkowa Frankonia współpracuje z Województwem Pomorskim, co umożliwiło rozwój kulturalny i gospodarczy obu stron.

Icon

Prezentacja Muzeum Pomorza Środkowego

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (MPŚ) jest siedzibą największej na świecie kolekcji dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Placówka posiada bogate i różnorodne zbiory, m.in. obiekty związane z historią Pomorza, sztukę dawną i współczesną, pamiątki po ostatnich mieszkańcach zamku, rzemiosło artystyczne, numizmaty oraz obiekty etnograficzne.

Poznaj pełny program tegorocznego Jarmarku