Na Przystanku Pod Żaglami na gdańskiej Ołowiance możecie się spotkać ze znajomymi, cieszyć dobrą muzyką, obejrzeć film w kinie plenerowym lub podziwiać pokazy iluminacji świetlnej. W weekendy odbywać się tu będą święta tematyczne, a przez cały czas dostępny będzie duży bar.

 
 

W ramach Wieczornej Strefy Kultury przygotowaliśmy dla Was zróżnicowany program na różne dni tygodnia

  • Nieoczywiste Wtorki - muzyczne interpretacje natury, miasta i sztuki
  • Jazzowe Środy na Wyspie - seria spotkań z polską muzyką jazzową
  • Filmowe Czwartki w kinie plenerowym
  • Piątki z DJ-ami

Wydarzenia weekendowe

Icon

XXVIII Święto Chleba

Święto Chleba w Gdańsku to synergia wspólnej promocji, lokalizacji w ramach jarmarkowej przestrzeni na Głównym Mieście oraz wsparcia Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. To wydarzenie niezwykle ważne dla rzemieślników piekarstwa, które pozwala im nie tylko podtrzymać, ale i budować nowe relacje z klientami.

Święto Chleba skierowane jest do wszystkich gości Jarmarku. Znajdą tu nie tylko pyszne pieczywo, ale też zastanie ich moc atrakcji. Występy artystyczne, konkursy, strefa zabaw dla dzieci, strefa porad ekspertów to tylko kilka z nich. Najważniejsze jednak jest pokazanie tradycji pomorskich rzemieślników.

Więcej o wydarzeniu >>
Icon

Pomorskie Święto Rzemiosła

W ramach Pomorskiego Święta Rzemiosła Izba zorganizuje przestrzeń, gdzie pomorscy rzemieślnicy będą prezentować swoją działalność i ofertę wyrobów czy usług, a ponadto będą opowiadać o swojej drodze zawodowej, o kształceniu zawodowym oraz o rzemiośle na Pomorzu.

Pośród zawodów rzemieślniczych, jakie będą prezentowane, znajdą się m.in. zawody unikatowe, tzw. ginące, ale także firmy związane z nowoczesnym rzemiosłem. Goście Jarmarku i Pomorskiego Święta Rzemiosła będą mieli okazję zapoznać się z tradycją poszczególnych zawodów, słuchając opowieści rzemieślników, zwiedzając stanowiska rzemieślnicze i oglądając mistrzowskie prezentacje.

Więcej o wydarzeniu >>
Icon

Święto Kociewia

Święto Kociewia już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń jarmarkowych. Ten wyjątkowy dzień nie tylko łączy setki Kociewiaków w radosnych obchodach, ale także pozwala kultywować kulturowe bogactwo Pomorza. Święto Kociewia to jedyne wydarzenie, które integruje Kociewiaków z trzech powiatów: starogardzkiego, tczewskiego oraz świeckiego, a ponadto ukazuje kulturę tego pomorskiego regionu mieszkańcom Gdańska i turystom.

Icon

Wołowa Uczta u Neptuna

Głównym celem imprezy jest wzrost spożycia wołowiny w Polsce. Zwiększenie wiedzy zarówno konsumentów jak i producentów na temat walorów odżywczych mięsa wołowego oraz na temat dań na bazie polskiej wołowiny z powstałych nowych atrakcyjnych mało znanych przepisów kulinarnych. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolite Polskiej.

Poznaj pełny program tegorocznego Jarmarku