GIWK - Gdańska Infrastruktura Wodnociągowo-Kanalizacyjna - oficjalnym partnerem Przystanku Przygoda na 763. Jarmarku św. Dominika. W tym roku na Targu Rybnym zagości Hydromisja - program edukacyjny Spółki dający dużo wiedzy i zabawy każdej grupie wiekowej. Na Jarmarku poznamy JĄ w odsłonie dla najmłodszych gości wydarzenia.

Jest nam niezwykle miło, że GIWK w tym roku postanowił zostać naszym partnerem współtworzyć strefę dla najmłodszych. Projektem, który stworzyła miejska spółka, której celem jest przede wszystkim poprawa jakości i poziomu życia gdańszczan, jest Hydromisja.

Hydromisja uczy o wodzie i wprowadza w ciekawy świat nauki. Łączy wiedzę z dziedziny ekologii, przyrody, chemii i biologii. Pomaga najmłodszym poznawać naturę dzięki samodzielnie wykonywanym doświadczeniom. Jak podkreślają twórcy Hydromisji, świadomość jest niezbędna do kształtowania nawyków, pomagających troszczyć się o środowisko na co dzień, już od najmłodszych lat.

To program edukacyjny, który pokazuje, że nauka może iść w parze z zabawą. Można samemu przekonać się jak funkcjonuje świat wody. Hydromisja porusza zagadnienia związane z właściwościami wody, ochroną zasobów naturalnych wody, bezpieczeństwem odprowadzania ścieków, ochroną Morza Bałtyckiego i energią odnawialną. Aktywuje i zachęca mieszkańców do działań ważnych nie tylko w skali lokalnej.

Codzienne, dobre nawyki mają istotne znaczenie i pomagają m.in. chronić zasoby wody lub eliminować skutki uboczne dla środowiska związane z gospodarką ściekową, w tym z problemem mikrozanieczyszczeń.

Najważniejszym elementem w Hydromisji są ludzie – specjaliści przekazujący wiedzę o wodzie. Wykorzystują oni w tym celu niekonwencjonalne narzędzia edukacyjne tj. m.in.:

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Hydromisji na Przystanku Przygoda podczas tegorocznego Jarmarku św. Dominika. Wypróbujcie sami przygotowane przez naszego partnera - GIWK - narzędzia i sprawdźcie, czy naprawdę można uczyć się przez zabawę. Czekamy na Was!