Park&Ride. Zaparkuj i oszczędzaj!

Międzynarodowe Targi Gdańskie AMBEREXPO, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Partnerzy zachęcają do skorzystania z Park&Ride. Zostaw swój samochód na parkingach wokół Polsat Plus Arena Gdańsk i jedź autobusem specjalnej linii na plaże w Brzeźnie i na Jarmark św. Dominika.

Dwie linie autobusowe

W tym roku mieszkańcy oraz turyści przebywający w Gdańsku mogą skorzystać nie z jednej a z dwóch linii autobusowych! Nowością jest linia „Plażowa” umożliwiająca przejazd autobusem z przystanku „Polsat Plus Arena Gdańsk” na przystanek: „Brzeźno plaża” i z powrotem. Linia będzie funkcjonowała między 1 lipca a 31 sierpnia. Przejazdy w ramach tej trasy będą dostępne co 30 minut, od 9:15 do 20:15 siedem dni w tygodniu.

Tak jak w zeszłym roku, także teraz w czasie Jarmarku św. Dominika zainteresowani będą mogli skorzystać z linii „Jarmarkowej”, która wyruszy w trasę już 22 lipca i będzie można z niej skorzystać do 13 sierpnia. Kurs obejmuje przystanki: „Polsat Plus Arena Gdańsk” – „Brama Żuławska” – „Polsat Plus Arena Gdańsk”. Kursy autobusu na tej trasie odbywają się co 30 minut.

Jak to działa?

Zasady funkcjonowania Park&Ride są proste:

  1. Zostawiasz samochód na jednym z dużych parkingów przy Polsat Plus Arena Gdańsk;
  2. Pobierasz bilet w jednym z parkometrów: opłata za cały dzień wynosi 30 zł, za okazaniem Gdańskiej Karty Mieszkańca – 15 zł;
  3. Od wydrukowanego biletu odrywasz kupon, który bierzesz ze sobą. To on umożliwia Ci skorzystanie z autobusu. Pozostałą część biletu zostaw w widocznym miejscu w samochodzie;
  4. Kupon umożliwi korzystanie z przejazdów autobusem Tobie oraz pasażerów podróżujących z Tobą – miej go przy sobie!;
  5. W ramach jednego biletu możesz podróżować zarówno do Brzeźna, jak i do Bramy Żuławskiej – korzystasz z linii „Plażowej” oraz „Jarmarkowej” płacąc za postój tylko raz dziennie.

To się opłaca!

Samochód może przebywać na parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk między 9:00 a 21:00 przez siedem dni w tygodniu. Niezależnie od godzin postoju – cena się nie zmienia. Co zrobić z tak dużą ilością czasu? Dobrą propozycją jest poranny wypoczynek na piaszczystej plaży w Brzeźnie a następnie obiad w strefie gastronomicznej na Jarmarku św. Dominika oraz spacer między kolorowymi straganami. Wieczorem, po tak aktywnym dniu, autobus przewiezie Cię na parking, gdzie zostawiłeś samochód.

Chcąc zostawić samochód w strefie płatnego parkowania w Gdańsku, na powiedzmy cztery godziny zapłacisz 17.9 zł, z kolei w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania: 25.5 zł. Zatem zatrzymując się w tym czasie w Brzeźnie i w Śródmieściu w ciągu jednego dnia koszt parkingu wyniesie około 43 zł! Korzystając z Park&Ride zapłacisz 30 zł w ciągu dnia, a ograniczają Cię wyłącznie godziny kursowania autobusu.

Masz Gdańską Kartę Mieszkańca? Za Park&Ride zapłacisz jeszcze mniej!

Wszyscy posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca zostawiając swój pojazd na parkingu przy Polsat Plus Arena Gdańsk zapłacą tylko 15 zł za 12 godzin postoju! Co trzeba zrobić?

  1. Zaloguj się na swoje konto w aplikacji Jestem z Gdańska lub na www.jestemzgdanska.pl
  2. Dodaj pakiet mieszkańca 2023 oraz numer rejestracyjny samochodu, który pozostawisz na parkingu Park&Ride. Dodanie numeru rejestracyjnego samochodu jest niezbędne, aby zniżka w parkometrze została naliczona!
  3. Pobierz bilet w jednym z parkometrów, a opłata wyniesie 15 zł. Od biletu parkingowego oderwij kupon, bilet parkingowy pozostaw w pojeździe w widocznym miejscu, a kupon zabierz ze sobą do wskazanego autobusu i okaż go kontrolerowi lub kierowcy.

Zostajesz na dłużej? Skorzystaj z Park&Ride!

Specjalne linie autobusowe to nie jedyna opcja, jaka została stworzona w ramach Park&Ride. Polsat Plus Arena Gdańsk przygotowało także opcje:

Parking w w/w opcjach jest dostępny 24h / 7 dni, między 1 lipca a 31 sierpnia.

Z dala od tłumów, przyjazne dla środowiska

Międzynarodowe Targi Gdańskie AMBEREXPO oraz Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowują działania zgodne z polityką Gdańska, który buduje wizerunek zielonego miasta. Zostawiając samochód w strefie Park&Ride korzystają na tym nie tylko kierowcy, ale również uczestnicy ruchu w centrum miasta oraz jego mieszkańcy. Ruch w tym rejonie rozładowuje się, dzięki czemu przemieszczanie się jest krótsze i przyjemniejsze. Zmniejsza się także natężenie poziomu spalin, a rozgrzane przez letnie temperatury pojazdy nie generują tak dużej ilości ciepła. Zmniejszona liczba samochodów na jezdni to także mniejszy hałas!