Informacja na temat parkowania w okresie letnim

Od 10 lipca do 20 sierpnia parking na Targu Węglowym będzie dostępny wyłącznie dla mieszkańców Śródmieścia z ważnymi identyfikatorami IGM lub kartami opłaty zryczałtowanej Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania sektora FGM. Bez ograniczeń możliwy będzie wjazd i parkowanie dla osób z Kartą Parkingową osoby niepełnosprawnej.

Jeśli posiadasz już ważny identyfikator IGM w stałym obszarze SOD, Kartę Opłaty Zryczałtowanej Mieszkańca lub Kartę Opłaty Zryczałtowanej Działalności Gospodarczej w sektorze FGM, to nic więcej nie musisz robić.


Jeśli nie masz jeszcze identyfikatora, ale jesteś osobą do niego uprawnioną, zapraszamy do:

  1. Punktu Obsługi GZDiZ przy ul. Wodopój 7 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00 – 15:00 oraz w środy w godz. 7:00 – 16:30.
  2. Biura Obsługi Klienta GZDiZ przy ul. Partyzantów 36 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00 – 15:00 oraz w środy w godz. 7:00 – 16:30.
  3. Dodatkowych punktów wydawania identyfikatorów w Mobilnym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca
    • 21.06 – parking Targ Węglowy godz. 17:00 do 20:00
    • 22.06 – zatoczka ul. Rajska godz. 17:00 do 20:00


Więcej informacji jak uzyskać identyfikator IGM oraz druk wniosku o jego wydanie dostępne są na stronie www.gzdiz.gda.pl w zakładce Strefa Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście

Wszystkie informacje dot. zmian w organizacji ruchu w okresie wakacyjnym i w trakcie realizacji Jarmarku św. Dominika znajdziecie Państwo na dedykowanej stronie:Przejdź na stronę z informacjami