Święto Kociewia 05 sierpnia 2022 – Jarmark Św. Dominika w Gdańsku

Termin: Piątek 05.08.2022, 14.00 - 21.00. 
Lokalizacja: Przystanek Radość na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku: Targ Rybny / Podwale Staromiejskie

Święto Kociewia już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń jarmarkowych. Ten wyjątkowy dzień nie tylko łączy setki Kociewiaków w radosnych obchodach, ale także pozwala kultywować kulturowe bogactwo Pomorza.
Święto Kociewia to jedyne wydarzenie, które integruje Kociewiaków z trzech powiatów: starogardzkiego, tczewskiego oraz świeckiego, a ponadto ukazuje kulturę tego pomorskiego regionu mieszkańcom Gdańska i turystom.

Punktualnie o godzinie 14.00 wydarzenie rozpocznie Korowód Kociewski, który przejdzie ulicami Głównego Miasta, od Bramy Zielonej na Targ Rybny.
Na Przystanku Radość na Targu Rybnym rozpocznie się kolejna część Święta Kociewia, czyli Unikaty z Kociewia. To prezentacja muzyków z regionu na scenie, a także kramy z rękodziełem, warsztatami, lokalnym jedzeniem przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także pokazy rycerskie, animacje dla najmłodszych i wiele innych. Całość uświetni pokaz mody kolekcji sukien „Awangarda Kociewska” Kamili Froelke – projektantki, której kreacje pojawiały się na wybiegach w Nowym Jorku, Berlinie czy Mediolanie.
Święto Kociewia zwieńczy koncert zespołu „MAC band”

Organizatorzy: Powiat Starogardzki, Powiat Świecki, Powiat Tczewski, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.
Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia", Lokalna Grupa Działania "Gminy Powiatu Świeckiego", Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Fabryka Sztuk w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Starogardzkie Centrum Kultury.