06-07 sierpnia 2022, godz. 10:00-20:00 / Przystanek RADOŚĆ - Targ Rybny, Podwale Staromiejskie / org. Bakalie

Podczas weekendowego wydarzenia BAKALIE NA JARMARKU oprócz części targowej będzie też można wziąć udział w strefie warsztatowej. W sobotę będzie okazja do jogi na trawie z joginką Elizą Wierkowską, poznawania tajników ceramiki, najmłodsi wezmą udział w Bajkowisku. Niedziela to dzień ekologiczny - dziewczyny z MAMY WENĘ pokażą jak zrobić własne woreczki zapachowe, a Izabela Ryska opowie jak czytać etykiety kosmetyków. Po południu znów Bajkowisko dla maluchów. 

Sobota 6.08.

10.30-12.00 - WARSZTATY EKO - z MAMY WENĘ
Zapachnimy - warsztat eko zapachów do domu
 
Lubimy kiedy wokół nas roztacza się przyjemny zapach… Może ulubionym jest relaksująca lawenda, a może świeże cytrusy lub rozgrzewający cynamon?
 
Podczas warsztatu każda osoba stworzy swoją kompozycję w specjalnym woreczku. Uszyjemy je z naturalnych tkanin (bawełny i lnu) dzięki czemu zapach olejków eterycznych będzie lepiej się rozprzestrzeniał. Ponadto dodamy ekologiczny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Dzięki użyciu naturalnych składników woreczki będą pozbawione chemicznych dodatków, przez co bardziej przyjazne dla nas i środowiska.
 
Takie woreczki świetnie się sprawdzą w różnych pomieszczeniach, a także w szafie czy szufladzie. Zapach i ozdoba w jednym.
 
Aga Żarkiewicz - edukatorka i animatorka; połowa MAMYWENE, gdzie z siostrą Alicją inspiruje do zmiany świata na lepszy i bardziej eko. Jak to robi? Poprzez warsztaty i projekty, łączące w sobie rozwój kreatywności i dbałość o środowisko.
 
MAMYWENE

12.30-14.00 - WARSZTATY CERAMICZNE Z SOIL - ULEPMY Z GLINY CZWORONOGA 
 
Podczas warsztatów wykonamy razem ceramiczną figurkę w postaci pieska!  Wykorzystując glinę stworzymy wybrane przez Was zwierzaki. Poznacie dwie metody tworzenia ceramicznych rzeźb. Na warsztaty można zabrać zdjęcia swoich pupili lub zainspirować się już powstałymi pracami prowadzącej https://www.instagram.com/soilceramics/ . Wykonane prace będziecie mogli zabrać ze sobą po skończonym spotkaniu. A jeśli spodoba Wam się początkowy proces pracy z glinąi, będziecie moglii wypalić swoje prace w pobliskiej pracowni ceramicznej i poznać kolejne etapy powstawania ceramicznych rzeczy! ( więcej info na miejscu ) 
 
Marta Cylwik - absolwentka wzornictwa, pracuje z ceramiką od 4 lat. Od chwili ukończenia studiów Marta rozwija swoją markę SOIL, w której pielęgnuje kulturę rzemiosła. Marta wykonuje głównie  ceramiczne figurki w postaci zwierząt, często na indywidualne zamówienie. A od niedawna również inne ceramiczne projekty. 
 
Soil ceramics

15.00-17.00 - BAJKOWISKO
 
Cykliczna impreza dla dzieci w ramach Jarmarku Św. Dominika, mająca swój początek w 1998 roku.
To kraina baśni, wyobraźni, wybornej zabawy i niekończącego się dobrego humoru. To siedmiodniowa trwająca do piątku 12 sierpnia, impreza dla dzieci i całych rodzin, podczas której można się wspólnie pobawić, wziąć udział w konkursach, sprawdzić się w konkurencjach sportowych i przede wszystkim obejrzeć spektakle teatralne.
Organizatorem Bajkowiska od 24 lat jest Teatr Qfer.
 
Niedziela 7.08
 

10.30-12.00 -  JOGA DLA WSZYSTKICH - prowadzi Eli Wierkowska. 
Weź swoją matę lub po prostu usiądź na trawie i razem z Elizą Wierkowską wycisz się i zbierz energię na cały nowy tydzień.
 
Eli Wierkowska “pragnę pokazać, że joga to coś więcej niż ćwiczenia i medytacja. Joga może być przede wszystkim przyjemnym sposobem na radosną i świadomą codzienność. Może być z Tobą wszędzie – w domu, w pracy, w podróży. Nie potrzebujesz nic poza matą (a czasami tylko stabilnego podłoża) i bosymi stopami:). Wierzę w relaksującą moc aktywnego wypoczynku i z powodzeniem łączę jogę z innymi pasjami, przede wszystkim z podróżami. Joga jest dla mnie sposobem na świadome spędzanie czasu z samą sobą, codzienną pracą z ciałem i antidotum na szalony życiowy natłok myśli. Jestem miłośniczką podróży, tych małych i tych dużych. Dla mnie życie to jedna wielka podróż, w której joga stała się przewodnikiem. Zapraszam do kolejnej podróży.”
 
Eli Wierkowska
 
12.30-14.00 - WYKŁAD "JAK CZYTAĆ ETYKIETY" Z IZABELĄ RYSKĄ
 
Podczas wykładu ,,jak czytać etykiety kosmetyków’’ uczestnicy nauczą się wybierać ze
sklepowych półek to co najlepsze dla ich skóry.
Wykład poprowadzi Izabela Ryska, biotechnolog leków, absolwentka Politechniki Gdańskiej,
Wydziału Chemicznego (2015). W roku 2017 zdobyła I miejsce w konkursie Gdyński
Biznesplan z projektem ,,świece do masażu i aromaterapii”. Ścieżkę zawodową związała z
naturalną pielęgnacją skóry oraz tworzeniem naturalnych kosmetyków. Od 2017 roku
organizuje szkolenia dotyczące naturalnej pielęgnacji skóry.
 
Podczas wykładu uczestnicy:
● dowiedzą się które kosmetyki mają dobry skład, a których należy unikać
● nauczą się rozpoznawać substancje, które powinny znajdować się w kosmetykach
oraz te, które mogą negatywnie wpłynąć na stan ich skóry
● zrozumieją dlaczego tak ważna jest świadoma pielęgnacja skóry
● dowiedzą się jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry
 
Izabela Ryska
 
15.00-17.00 - BAJKOWISKO

Cykliczna impreza dla dzieci w ramach Jarmarku Św. Dominika, mająca swój początek w 1998 roku.
To kraina baśni, wyobraźni, wybornej zabawy i niekończącego się dobrego humoru. To siedmiodniowa trwająca do piątku 12 sierpnia, impreza dla dzieci i całych rodzin, podczas której można się wspólnie pobawić, wziąć udział w konkursach, sprawdzić się w konkurencjach sportowych i przede wszystkim obejrzeć spektakle teatralne.
Organizatorem Bajkowiska od 24 lat jest Teatr Qfer.

Bądź na bieżąco

WWW http://targibakalie.pl/

FB https://www.facebook.com/targibakalie

INSTA https://www.instagram.com/targibakalie/